Imbiero arbata, tai vienas iš plačiai tolimuose rytuose paplitusių lieknėjimo būdų. Tolimajame Tibete, imbieras yra priskiriamas prie karštų medžiagų, kurios sušildo, stimuliuoja kraujotaką ir pagreitina
medžiagų apykaitą ir taip pat turi ir kitų gydomųjų savybių. O nuo medžiagų apykaitos (dar vadinamos metabolizmu) ir priklauso ar žmogus yra storas ar lieknas. Greitesnė medžiagų apykaita greičiau sudegina riebalus, o lėtesnė tiesiog to nespėja ir žmogus storėja. Taip pat manoma, kad imbiero dėka, lėčiau sensta žmogaus oda.
medžiagų apykaitą ir taip pat turi ir kitų gydomųjų savybių. O nuo medžiagų apykaitos (dar vadinamos metabolizmu) ir priklauso ar žmogus yra storas ar lieknas. Greitesnė medžiagų apykaita greičiau sudegina riebalus, o lėtesnė tiesiog to nespėja ir žmogus storėja. Taip pat manoma, kad imbiero dėka, lėčiau sensta žmogaus oda.
Tradicinės medicinos nuomonė apie imbierą
Tradicinė medicina teigia, kad šis efektas pasiekiamas dėka imbiere esančių eterinių aliejų, kurie dėka savo aktyvių medžiagų, greitina medžiagų apykaitą.
Galimas žalingas poveikis
Planuodami vartoti imbierą, būtinai perskaitykite šį skyrelį. Taip pat jeigu turite problemų su per dideliu kraujospūdžiu ar hipertermija, prieš vartojant imbierą, patartina pasikonsultuoti su daktaru..
„Vėsaus“ ir „karšto“ tipo žmonės
Kad ir imbieras yra labai naudingas organizmui, imbierą ar jo arbatą reikia naudoti unikaliai atsižvelgiant į konkretaus žmogaus fiziologiją. Imbieras turi labai aktyvių, šildančių medžiagų ir piktnaudžiauti jo kiekiu jokiu būdu negalima.
Dažnai rekomenduojama gerti imbiero arbatą, kad žmogus sušiltų, taip pat šąlant rankoms ar kojoms. Taip, imbieras šildo, bet apytiksliai 80% kinų priklauso „vėsiam“ žmonių tipui, todėl imbieras jiems tinka. Tačiau daugelis europiečių priklauso „karštam“ žmonių tipui ir imbiero vartojimas gali prilygti alyvos pylimui į ugnį, dėl to tai labai priklauso nuo jūsų fiziologijos ar jūs esate „vėsaus“ ar „karšto“ tipo žmogus.
„Vėsaus“ tipo žmonės dažniau jaučia šaltį ar sumažėjusį kraujospūdį ir dažnai net ir vasarą nesijaučia šiltai, o „karšto“ tipo žmonės dažniau junta karštį ar padidėjusį kraujospūdį ir jiems dažnai yra per šilta.
Jeigu „vėsaus“ tipo žmonėms, tradiciškai rekomenduojama imbiero norma yra du arbatiniai šaukšteliai, tai „karšto“ tipo žmonėms ji neturėtų viršyti vieno arbatinio šaukštelio. Nors kai kuriems iš karšto tipo žmonių, kurie yra labai jautrūs karščiui, gali ir vienas arbatinis šaukštelis būti per daug. Dėl to pirmam kartui, vertėtų apsiriboti tik puse arbatinio šaukštelio ir jeigu ši norma nepakenkė, galima bandyti ją truputį padidinti, kol rasite sau idealią normą.
Neigiamas imbiero poveikis, vartojant jį ant tuščio skrandžio
Vartojant imbierą ar jo arbatą ant tuščio skrandžio, galimos įvairiausios alerginės reakcijos ir to reikėtų vengti. Imbiere esantys aliejai yra aktyvios medžiagos ir vartojant jį ant tuščio skrandžio, galima taip sau pakenkti.
Imbiero paruošimas
Imbiero šaknų galima įsigyti, bet kurioje parduotuvėje. Kad paruošti imbierą vartojimui, pirmiausiai reikia nulupti jo žievę ir po to pvz. tarkos pagalba jį sutarkuoti. Taip pat galima, dalį nuluptos imbiero šaknies tiesiog susmulkinti peiliu, arba supjaustyti skridinėliais ir subadyti juos šakute.
Keletas imbiero arbatos receptų
Imbiero arbata, gan dažnai gaminama su citrina ir medumi, tačiau galimi ir įvairiausi kiti receptai, dalis žmonių net jį valgo, ar deda kaip prieskonį į maistą, pvz. į salotas ar mišrainę.
Tradicinė imbiero arbata su citrina ir medumi
Manoma, kad ši arbata turi gydomąjį ir prevencinį poveikį. Kadangi į šią arbatą įeina citrina, kuri didina atsparumą peršalimui ir dažnai įvairiose liaudiškos medicinos receptuose naudojamą medų.
Ingredientai:
- Imbieras – apie galimą vartoti kiekį aprašyta skyrelyje „Vėsaus“ ir „karšto“ tipo žmonės;
- Citrina – galima suspausti ir visą citriną, tada paprastai dedama daugiau šaukštų medaus, bet jeigu jums tai per rūgštu, galite jos dėti ir mažiau, ar iš viso panaudoti tik citrinos skridinėlį;
- Medus – 1-3 šaukštai;
Pirmiausiai įdedame paruoštą imbierą, tada įspaudžiame citriną ar įdedame citrinos skridinėlį. Po to užpilame karštu ar verdančiu vandeniu. Šiek tiek ataušus vandeniui, įdedame medaus. Tiesiog kuo vanduo bus karštesnis, tuo labiau mažės medaus gydomasis poveikis, kadangi labai karštas vanduo naikina meduje esančias gydomąsias medžiagas.
Imbiero arbata su žaliąja arbata
Žalioji arbata „suriša“ laisvuosius radikalus ir padeda organizmui virškinti maistą. Tačiau geriant šią arbatą nevalgius, ji pažeidžia skrandžio gleivinę. Todėl ją, kaip ir imbierą yra negerai vartoti ant tuščio skrandžio.
Imbiero arbata – norintiems sulieknėti - Natūralios medicinos paslaptys, vaistinėlė